Oblíbené jachtařské oblasti pro Vaši dovolenou na jachtě v Řecku

Jachting v Řecku je stále populárnější a není divu, má pro to jen ty nejlepší předpoklady! Volné zátoky, čisté moře a klid, který pronájem jachet v Řecku nabízí je opravdu unikátní. Je jen na Vás jakou si zvolíte oblast plavby:

Jachting v Jónském moři

V jónském moři se nabízejí dvě varianty plavby. Trasa jižní – začínající přístavy v Lefkadě nebo Preveze nabízejí široký výběr charterových lodí, steně, jako trasa severní, začínající na Korfu. Obě trasy nabízejí plavbu okolo kouzelných míst, navštívit můžete výrobu typického olovového oleje na Paxosu a Antipaxosu, oblíbeného přístavu flotilových plaveb. Ostrov Lefkáda nabízí jachtařům spoustu krytých zátok a plavbu okolo překrásných útesových útvarů. Jachtu můžete zakotvit na bájné Ithace, stejně jako kdysi Odysseus. Oblíbeným cílem jachtařů je ostrov Kefalonie, největší z Jónských ostrovů.

Jachting na Kykládách

Vyberte si loď z velké maríny Alimos přímo v Athenách, nebo z mariny Lavrion a vydejte se na plavbu jachtou přes nejznámější a nejoblíbenější souostroví Kyklád! Doporučujeme z Athen přeplavbu na krásný ostrov Milos, plný vápencových útvarů. Přímo ve městě Milos Vás a Vaši jachtu čeká příjemné kotvení u městského mola, rybí trh a nezapomenutelná prázdninová atmosféra. Z Milosu se Vám otevře cesta na bájné Santorini a odtud se můžete plavit jachtou přes ostrovy Serifos, Kymolos a Kea zpět do maríny v Athenách.

Jachting na Sporádách

Pro všechny milovníky legendárního filmu Mamma Mia! Krásný Skiathos a Skopelos čekají se svými zátokami a městečky na Vaši jachtařskou výpravu! Plachetnici si můžete půjčit přímo z ostrovů a vydat se na plavbu okolo ostrovů nebo prozkoumat pobřeží Evie.

Jachting v oblasti Dodekany

Oblíbený Rhodos a Kos, kdo by nechtěl poznat nejkrásnější ostrovy Egejského moře? Jachting mezi ostrovy je velmi oblíbený a marína na Rhodosu patří k nejvyhledávanějším na souostroví. Není problém přejíždět na turecké pobřeží a užít si jachting i v tureckých vodách!